asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Neobvyklá obytná budova vybavená špeciálnymi vyhotoveniami heroal

25.09.2017

V Tower v Prahe patrí k najexkluzívnejším mrakodrapom v Českej republike. V Tower na Pankráci, v obľúbenej obytnej a obchodnej štvrti južne od historického centra Prahy, bude dokončená v roku 2017. 104 metrov vysoká obytná budova ponúka na 30 poschodiach 120 bytov a už teraz je považovaná za jednu z najlukratívnejších výškových budov v Českej republike.

Mestská časť Pankrác je obľúbená nielen vďaka svojim parkom a zeleným plochám, ale aj vďaka dobrému dopravnému prepojeniu: možnosti oddychu, nákupné centrá a české či medzinárodné školy sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti. Neprekonateľný je však najmä výhľad z bytov, ktorý umocňujú okná vysoké od podlahy až po strop s posuvnými systémami spoločnosti heroal vyrobené spoločnosťou Sipral - priamy výhľad na pôsobivé staré mesto, Pražský hrad a Vltavu sú len jedným z príkladov.

Foto: heroal

V Tower v Prahe bude dokončená v roku 2017 v obľúbenej obytnej a obchodnej štvrti Pankrác. Novostavba je vysoká 104 metrov a ponúka 120 apartmánov na 30 poschodiach.

Tvar budovy podporuje výnimočný pocit z bývania

Stavebný pozemok pre V Tower bol veľkostne obmedzený z dôvodu susedných obytných a obchodných budov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, takže na výstavbu novostavby bolo možné využiť len relatívne malú plochu. Túto plochu dokázalo architektonické štúdio Radan Hubička Architectural Studio optimálne využiť - približne v jednej tretine sa budova delí na dve samostatné veže, takže ponúka dostatok priestoru pre veľký počet bytových jednotiek. Budova tým získala tvar podobný písmenu V, ktoré sa stalo poznávacím znamením jej nezvyčajnej mestskej architektúry. Pôvodnou víziou bolo písmeno „V“ otvorené smerom nahor. To symbolizuje otvorenosť, optimizmus, šťastie a mier.

Foto: heroal

Tvar budovy svedčí o neobvyklej mestskej architektúre. Pôvodnou víziou bolo písmeno „V“ otvorené smerom nahor. To symbolizuje otvorenosť, optimizmus, šťastie a mier.

Exkluzívny plášť budovy vďaka kvalite heroal „made in Germany“

Aby sa ešte viac podčiarkla symbolika písmena „V“, kládol sa veľký dôraz na priehľadnosť. Tú bolo možné zrealizovať vďaka viac než 1700 vysokokvalitným, na mieru zhotoveným elementom posuvného systému heroal S 77 SL a okenného systému heroal W 72. Vzhľadom na to, že rozmerovo a tvarovo išlo o mnohé na mieru zhotovené systémy a bol kladený vysoký dôraz na kvalitu, dizajn a technické detaily, vybrala si spoločnosť Sipral za dodávateľa heroal: „Nie každý výrobca v tomto odvetví je schopný spoľahlivo zrealizovať taký komplexný projekt a splniť naše vysoké požiadavky. Preto sme vedome vsadili na heroal, inovatívny rodinný podnik, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu „made in Germany“.“ hovorí Leopold Bareš, predseda predstavenstva českej spoločnosti Sipral a.s. Spoločnosť heroal totiž ponúka vynikajúci vlastný servis v oblasti ohýbania profilov a ohraňovania s využitím najmodernejšej techniky. Okrem toho zabezpečuje vonkajšia povrchová úprava budovy, ktorá je vysoko odolná voči počasiu, dlhodobo vynikajúcu stabilitu farby, lesku a odolnosť voči zmenám počasia. Pri jednotlivých súčastiach budovy bol kladený dôraz na technické vlastnosti: vzhľadom na nezvyčajnú technológiou výstavby a výšku budovy boli požiadavky na odolnosť voči vetru na úrovni triedy C3 a požiadavky na odolnosť voči zrážkam na úrovni 8A. Ďalšími požiadavkami kladenými na okná a posuvné systémy boli zvuková izolácia až do výšky 39 dB, tepelná izolácia maximálne 1,5 W/m²K a priepustnosť vzduchu na úrovni triedy 4. Toto všetko nie je pre heroal žiadny problém - systémy heroal W 72 a heroal S 77 SL spĺňajú dokonca vyššie požiadavky.

Foto: heroal

V Tower ponúka vďaka balkónom a terasám vinúcim sa pozdĺž celého bytu neporovnateľný výhľad na pôsobivé Staré Mesto, Pražský hrad a Vltavu. Výhľad ešte podčiarkujú vysoké okná a posuvné systémy heroal.

Interiérový dizajn na mieru a vynikajúce služby dotvárajú pocit z bývania

Čím vyššie poschodie, tým väčšia obytná plocha - V Tower ponúka exkluzívne byty vo výmere od 50 do 380 metrov štvorcových. Každý apartmán bol na mieru zariadený interiérovým architektom tak, aby bola obytná plocha optimálne využitá. Pritom sa samozrejme dbalo aj na technické funkcie ako vetranie a kúrenie, presne podľa aktuálnych Smart Home štandardov. Balkóny a terasy vinúce sa okolo celého bytu a množstvo služieb dopĺňajú luxusný komfort bývania. Na streche budovy je navyše bazén a spodné poschodia budovy slúžia jej obyvateľom ako sauna, wellness a fitness. Napriek tomu, že v momente udeľovania cien ešte budova nebola úplne dokončená, získala V Tower už dve ocenenia: v roku 2015 cenu za najlepšiu „Architektúru výškovej obytnej budovy v Českej republike“ a cenu za najlepšiu „Výstavbu výškovej obytnej budovy v Českej republike“ v kategórii „Európa“ - ocenenia, ktoré len podčiarkujú výnimočnosť tejto budovy.

Foto: heroal

Každý zo 120 apartmánov bol na mieru zariadený interiérovým architektom tak, aby bola obytná plocha optimálne využitá. Pritom sa samozrejme dbalo aj na technické funkcie ako vetranie a kúrenie, presne podľa aktuálnych Smart Home štandardov.

Foto: heroal

www.heroal.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti heroal – Johann Henkenjohann GmbH & Co.KG

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP