Sonus faber Sonetto – sonet pre vašu obývačku

SF Sonetto kolekcia black

Nová kolekcia kultového talianského výrobcu high-endových reproduktorov osloví okrem audiofilov aj iných vyznávačov verného zvuku - priateľsky postavenými cenami, aj šírkou portfólia rady Sonetto.

Pre stereo, aj multi-kanálový zvuk

Z ôsmich modelov si vyberiete komponenty nielen pre perfektné domáce kino, ale aj do slušnej stereo zostavy s trojpásmovými stĺpmi, či menšími regálovkami.

Trojpásmové stĺpy Sonetto VIII, Sonetto V, alebo Sonetto III sú práve pre hudobnú zostavu stereo optimálnym riešením. Najväčšie podlahové reproduktory Sonetto VIII (1188 x 283 x 427 mm ) majú frekvenčnú odozvu 36 Hz – 25 kHz a „uhrajú“ koncový zosilňovač s výkonom 50W – 300W (do 4 Ohmov). Nemajú preto problém ozvučiť aj väčšie miestnosti.

Ak cena 3 000 €/ks neharmonizuje s vašim rozpočtom, alebo máte menšiu posluchovú miestnosť, dobre vám poslúžia aj najmenšie stĺpy – Sonetto III. Zvládnu zosilňovač s výkonom až 250 W a majú len o málo posunutý frekvenčný rozsah v oblasti basov (42 Hz – 25 kHz). Zato cena (1 750 €/ks) je takmer polovičná.

SF Sonetto kolekcia

Ak šetríte priestor, alebo chcete ozvučiť spálňu, či vyriešiť priestorové kanály domáceho kina, Sonetto ponúka dva modely regáloviek – Sonetto II a menšie Sonetto I, aj alternatívu v podobe nástenného reproduktora Sonetto Wall. Pre centrálny kanál sú určené horizontálne boxy Sonetto Center II a Center I. Všetky tieto komponenty, s výnimkou väčšieho reproduktoru Center II, sú dvojpásmové.

K regálovkám sú dodávané originálne stojany Sonetto Stand, takže ich môžete umiestniť kdekoľvek v rámci posluchového priestoru. Dokonca aj menšie boxy Sonetto I hrajú s primeraným zosilňovačom (max. 150 W) vďaka frekvenčnej odozve 45 Hz -25 kHz a premyslenej konštrukcii ako „veľkí majstri“.

SF Sonetto zostava biela

„Hlas Sonus faber“

Komponenty sú dostupné v matnej bielej, pianovej čiernej farbe a v drevenej dyhe. V každom variante je vrchná stena potiahnutá jemnou čiernou kožou s logom výrobcu. Dizajn dotvárajú hliníkové rámy meničov.

SF Sonetto VIII top

Tak ako celé portfólio SF, aj produkty Sonetto sú potešením pre oči. Nová rada čerpá inšpiráciu z predošlých populárnych kolekcií.

Konfigurácia tweeteru s technológiou DAD (Damped Apex Dome) a stredopásmového meniča s membránou z prírodných vlákien vlastnej konštrukcie, ktorú výrobca označuje „Voice of Sonus faber“ je tu unikátna. Pochádza totiž z high-end línie Olympica, Homage a Reference. Olympica bola inšpiráciou aj pre úpravu hornej časti boxu z prírodnej, ručne šitej kože s logom Sonus faber.

Výrobca tvrdí, že prírodné materiály, kabinet tvaru lutny a špičkové audio technológie zaisťujú prirodzený zvuk reproduktorov Sonetto. Ak si ich vypočujete s kvalitným zosilňovačom a zodpovedajúcim zdrojom hudby, dáte mu za pravdu.

Akustická high-tech

Reproduktory používajú meniče z produkcie Sonus faber a výhybky s topológiou „Paracross Topology“. Osadenie jednotlivých modelov sa líši počtom a veľkosťou, či prítomnosťou basových a stredopásmových meničov, aj deliacimi kmitočtami výhybiek. Výškový menič je však vo všetkých modeloch identický.

SF Sonetto VIII

Použitý 29 mm tweeter s technológiou Damped Apex Dome s vysokým rozlíšením bol prevzatý z konštrukcie reproduktorov Reference, Homage a Olympica. Vďaka nemu dosahujú hranicu frekvenčnej odozvy na úrovni počuteľnosti a zreteľne vykreslené detaily výšok.

SF Sonetto Center II konektory

Stredo-basové meniče dvojpásmových modelov, aj stredotónové meniče trojpásmoviek sú vybavené membránami zo špeciálnej zmesi prírodných vlákien a celulózy sušenej vzduchom. Práve to im dodáva status „Voice of Sonus faber“, ktorý podľa výrobcu zaručuje vysokú linearitu a excelentnú dynamiku.

JPS

ZDROJ: PR článok spoločnosti BIS audio, s.r.o.

Komentáre