asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Otvorenie novej budovy vydavateľstva JAGA

26.03.2010
V pondelok 22. marca vydavateľstvo JAGA oficiálne otvorilo brány svojej novej budovy na Lamačskej ceste 45. Otvorenie nových priestorov bolo v prvom rade poďakovaním realizátorom stavby, architektom, dodávateľom a všetkým tým, ktorý sa na stavbe podieľali.
Realizáciou novej budovy vydavateľstvo zhmotnilo svoje predstavy o dobrej architektúre a do života zároveň uviedlo ústrednú náplň svojej vydavateľskej činnosti: stavebnú prax. Pod novostavbu administratívnej budovy vydavateľstva JAGA sa podpísal bratislavský architektonický ATELIER 3M, ktorý svoju základnú ideu vpísal už do pôdorysu naznačujúceho otvorenú knihu. Obsah vnútra budovy sa prejavil aj na fasáde v podobe prelínania dvoch hmôt – bielej, grafickej – vyjadrujúcej vydavateľskú činnosť a tmavosivej, technicistickej – obloženej pásovými oknami, ktorá zasa charakterizuje administratívu a jej racionálnou prevádzku. Prvé práce na novej budove vydavateľstva JAGA sa začali 1. júla 2008 a už koncom novembra 2009 sa pracovníci sťahovali do nových priestorov.

Na slávnostnom prestrihnutí pásky sa okrem riaditeľa vydavateľstva Ing. Petra Halásza zúčastnili aj Oto Bortlík za generálneho dodávateľa stavby ise, s .r. o., Ing. Arch. Marián Pokrivčák za ATELIÉR 3M, Prof. Ing. Dušan Majdúch, PhD. predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov a Ing. Alojz Kopáčik, PhD. Dekan Stavebnej fakulty STU.

Katarína Gregová


Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP