asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Stavebníctvo

Ďalšie články zo sekcie Stavebníctvo

Víťaz prieskumu najlepších značiek tehál

12.07.2016
Najlepšou značkou tehál je na základe hlasovania remeselníkov a stavebných firiem HELUZ. Zvíťazil medzi tehlami a tehlovými systémami v rebríčku hodnotenia spokojnosti so značkami podľa reálnych skúseností odborníkov.

Prestížny projekt spolieha na špičkovú izoláciu

01.07.2016
Kvalitu izoláciu z rezolové peny Kingspan Kooltherm ocenili aj projektanti veľkého bytového projektu v obľúbenej rezidenčnej časti Bratislavy. Perla Ružinova je developerom klasifikovaný ako prestížny projekt, ktorý si dal za cieľ plnohodnotne splniť súčasné najvyššie požiadavky na kvalitu ...

Prehľad: omietky vhodné na ochranu sokla

30.06.2016
Úprava sokla má ochrannú aj dekoračnú funkciu. Vlastnosti dekoračných omietok vhodných na ochranu soklov sú prispôsobené príslušným poveternostným vplyvom.

Inovácie pre rýchlejšiu realizáciu terás

29.06.2016
Inovované systémy z kompozitného materiálu Terrace a Terrace Massive zjednodušujú a urýchľujú kladenie terás.

Ako rekonštruovať podlahu na drevenom trámovom strope?

28.06.2016
Pri rekonštrukcii podlahy na drevenom trámovom strope treba zohľadniť viaceré požiadavky. Pri návrhu novej skladby sa vychádza z požiadaviek na funkčné vlastnosti zo strany investora, ale aj z existujúceho stavu trámovej konštrukcie, statiky a požiadaviek na zvukovoizolačné vlastnosti.

Maxima – všestranná pálená škridla

28.06.2016
Výrobca vyzdvihuje všestrannosť veľkoformátovej keramickej škridly Creaton Maxima. Vďaka osvedčenému tvaru je mimoriadne vhodná najmä na rekonštrukcie striech, ale uplatní sa aj pri novostavbách.

Montáž solárneho kolektora na strechu

27.06.2016
Solárne kolektory sa osadzujú na strechu na latovanie. Zo zásady sa majú kolektory montovať v blízkosti hrebeňa. Ako východisková lata sa stanoví tá, ktorá je vo vzdialenosti približne 2 600 až 3 000 mm od hrebeňa.

Výrobca tehál HELUZ má nový web

27.06.2016
Popredný český výrobca tehlového systému na hrubú stavbu HELUZ spustil úplne novú podobu svojej internetovej stránky www.heluz.cz. Poteší moderným dizajnom, interaktívnosťou, prehľadnejšie formulovanými informáciami o produktoch a tiež aktualitami.

Ceresit CE 40 ponúka farebné škáry s dokonalou ochranou

23.06.2016
U škárovacích hmôt a silikónov Ceresit oceňujú zákazníci ich kvalitu a pred naším zrakom "ukryté" vlastnosti. Pre mnoho z nich je však nemenej dôležitým argumentom rozsah farebného spektra škárovacích hmôt a ich súlad so silikónmi.

Normálne je nezatepľovať

21.06.2016
Úsporné, zdravé a komfortné bývanie a bez zateplenia. Pokiaľ chcete zdravo bývať, nezatepľujte.

Prírodné linoleum v škôlke

19.06.2016
Novopostavená škôlka, ktorá je lokalizovaná v príjemnej časti Limbachu nad vinicou s výhľadom do okolitej krajiny, zaujala nielen svojím príjemným architektonickým stvárnením, ale aj detailmi, vďaka ktorým môže byť celodenný pobyt v zariadení pre deti radosťou.

Austrotherm spustil výrobu grafitového polystyrénu

07.06.2016
Spoločnosť Austrotherm spustila výrobu grafitového polystyrénu Austrotherm GrEPS v priestoroch svojho závodu v Bratislave. Investícia súvisí s nárastom dopytu po tepelnoizolačných materiáloch z grafitového polystyrénu na slovenskom trhu. Spustenie výroby predstavovalo investíciu vo výške 220 ...

Osadenie okna s plastovým profilom

06.06.2016
Pri príprave a zameraní okna treba myslieť dopredu na riešenie tzv. pripojovacej škáry, čo je priestor medzi rámom okna a ostením. Odporúča sa ponechať medzeru so šírkou približne 10 až 25 mm. To vytvára dostatok priestoru na izolačnú penu alebo pásku a taktiež na dilatáciu ...

Problémy s vlhkosťou v dome vyrieši stavebná chémia Ceresit

03.06.2016
Veľmi názorne to dokazuje nová publikácia „Hydroizolácia domu od strechy po pivnicu“, ktorú vydala spoločnosť HENKEL SLOVENSKO a ktorá na 48 stranách prezentuje kompletný sortiment a doporučené pracovné postupy pri hydroizolácii strechy, interiéru, opravách exteriérových obkladov, opravách a ...

V CRH NAMIEŠAME DOBRÝ BETÓN PRE KAŽDÚ STAVBU

01.06.2016
V širokej sieti betonární na celom území Slovenska nájdete kvalitný betón vrátane špeciálnych produktov Steelpact a Floorpact. Najnovšie aj v CRH betonárni Lietavská Lúčka.

Novinky od firmy Sapeli

01.06.2016
Novinkou pre rok 2016 od firmy Sapeli, najväčšieho výrobcu dverí a zárubní v ČR, je modelový rad dverí REDE. Dvere pôsobia veľmi elegantne a nadčasovo, a to vďaka „V“ drážke, ktorá vytvára geometrické tvary a rozdeľuje tak plochu dverí v obidvoch smeroch, teda v zvislom aj vodorovnom.

Drevené alebo plastové okná

01.06.2016
Ktoré okná je lepšie si kúpiť: tie lacnejšie plastové okná alebo investovať do rokmi prevereného dreva? Obe varianty sú správne. Či už si kúpite drevené alebo plastové okná, vždy je treba uvedomiť si, čo od okien očakávame a kde si ich kúpime.

Hlinená omietka - pracovný postup

31.05.2016
Omietka sa nanáša na murivo z hlinených tehál alebo z klasických stavebných materiálov. Podklad musí byť vysušený, rovnomerne nasiaknutý, zbavený prachu, mastnoty a ostatných nečistôt a zároveň nesmie byť premrznutý. Murovacia malta musí byť dostatočne vyzretá a murivo ...

Ako vznikajú kvalitné nápady z betónu

31.05.2016
Spoločnosť PREMAC, spol. s r. o., oslavuje tento rok 25 rokov svojej existencie, počas ktorých pôsobí v pozícii najväčšieho výrobcu exteriérových dlažieb na Slovensku. S riaditeľom spoločnosti Ing. Miroslavom Leškom sme sa porozprávali o ceste k súčasnosti, ale aj o tom ako vznikajú kvalitné ...

Ako sa správne zorientovať pri výbere dosiek PIR?

25.05.2016
Pokrývačská firma pána Burdy sa zoberá kladením strešnej krytiny od roku 1995. V ostatných rokoch rozšírila svoju činnosť aj o kladenie nadkrokvového zateplenia s tepelnými izoláciami PIR. V praxi sa stretáva s izoláciami PIR vo forme dosiek kladených na debnenie alebo priamo na krokvy.

Ďalšie z JAGA GROUP