asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Stavebníctvo

Ďalšie články zo sekcie Stavebníctvo

Nové steny za 4 dni bez murovania

21.11.2016
Ak uvažujete nad rekonštrukciou svojho obydlia a zároveň sa chcete vyhnúť komplikovaným a časovo náročným riešeniam, stavte na sadrokartónovú dosku s vysokou odolnosťou a únosnosťou. Firma Rigips, inovátorský líder v oblasti suchej výstavby a riešení podhľadov, prináša na trh nový druh priečky ...

PCI Multiputz® NoBio Z – omietka novej generácie

11.11.2016
Zatepľovací systém je výrobok, ktorý je zložený z viacerých komponentov. Kvalita celého systému je vždy taká vysoká, aká je kvalita komponentov systému. Tenkovrstvová omietka v zatepľovacom systéme je finálna povrchová úprava, na ktorú sa kladú najväčšie nároky z hľadiska odolnosti proti ...

Lepenie vinylovej krytiny disperzným lepidlom

01.11.2016
Pri lepení vinylových dielcov (LVT) je dôležité venovať čas príprave podkladu, ten musí byť rovný, trvale suchý, čistý, bez trhlín a separačných prostriedkov, pevný v ťahu a tlaku podľa STN 744505.

Vápenno-pieskové tvárnice SILKA – neprekonateľná akustika, statika a únosnosť

31.10.2016
Vápenno-pieskové tvárnice Silka majú rovnakého výrobcu a zloženie ako najznámejšia značka bieleho pórobetónu Ytong. Dopĺňajú celkové portfólio stavebných komponentov o diely, ktoré vynikajú výbornými akustickými vlastnosťami, únosnosťou a umožňujú stavať veľmi štíhle konštrukcie. Navyše bol ...

Novinky od Ytongu - ľahčená vnútorná omietka Ytong Innenputz a hladená vnútorná stierka Ytong Glattputz

31.10.2016
Oba produkty dopĺňajú systémové riešenie Lambda YQ a boli vyvinuté špeciálne pre prácu s Ytongom. Zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti steny a prispievajú k celkovej kvalite realizovania stavby. Ich použitie ušetrí čas pri aplikácii aj spotrebu materiálu.

Nehrdzavejúce odvodnenie do esteticky náročných aplikácií

25.10.2016
Nehrdzavejúce odvodnenie sa používa v potravinárskych a gastro prevádzkach alebo napríklad v chemickom priemysle. Je určené prevažne do veľmi zaťažovaných a vlhkých prostredí.

Nový online sprievodca svetom hydroizolácií

25.10.2016
Spoločnosť Mapei spustila nový web www.razaporiadne.sk. Jeho cieľom je prinášať praktické riešenia, pracovné postupy a inšpiráciu pre stavebníkov i profesionálov z oblasti navrhovania a zhotovovania hydroizolácií. 

Omietka so vzhľadom betónu

24.10.2016
Na vytvorenie betónového vzhľadu fasády je možné použiť dekoratívnu omietku. Omietku možno nanášať na rôzne minerálne podklady (betón, stierky, minerálne omietky) alebo na kontaktný tepelnoizolačný systém ETICS.

Bez dreva si strešné okná už nemožno predstaviť

24.10.2016
Denné svetlo je dôležitou súčasťou zdravého interiéru. Aj napriek tomu je problémom mnohých stavieb malé množstvo okien a iných presklených plôch. Práve v tomto ohľade ponúkajú výhodu strešné okná. Do interiéru totiž privedú až dvakrát viac denného svetla ako fasádne okná.

PCI Systém I - Terasy a balkóny so zárukou 12 rokov!

21.10.2016
Spoločnosť PCI sa ako líder na trhu stavebnej chémie v Európe spojila s výrobcami keramiky, ako sú AGROB BUCHTAL GmbH, Villeroy & Boch, Marrazzi, Ströher a RAKO, a spoločne vytvorili garantovaný systém na balkóny a terasy so zárukou 12 rokov. Táto záruka je poskytovaná na kompletný systém ...

Obnova starého balkóna bez zateplenia

17.10.2016
Lodžie, terasy a balkónové konštrukcie predstavujú v rámci budov miesta najviac vystavené pôsobeniu poveternostných vplyvov. Preto je potrebné pri rekonštrukcii zabezpečiť takú skladbu podlahových vrstiev, ktorá zabráni degradácii konštrukcie.

Veľký prehľad štukových omietok

11.10.2016
Na povrchovú úpravu jadrových omietok možno použiť rozličné typy omietok. Na vytvorenie jemného hladkého podkladu pod finálne vrstvy sú vhodné štukové omietky.

Omietka Ceresit VISAGE s dizajnom dreva v interiéri žilinskej spoločnosti Drevovýroba B+B

11.10.2016
Hlavným programom firmy Drevovýroba B+B zo Žiliny-Porúbky je atypická stolárska činnosť. Sortiment tvoria drevené eurookná, dvere a interiérový či exteriérový nábytok. Základnou surovinou je samozrejme drevo, ale vzhľad  dreva dnes môže mať aj omietka.

My vieme, kde vy pri stavbe ušetríte

10.10.2016
Orientovať sa v zákonoch, energetických certifikátoch, najnovších stavebných materiáloch či cenách za realizačné práce nie je v súčasnosti vôbec jednoduché bez potrebných informácií v právnej, stavebnej a ekonomickej oblasti, ktoré naša firma aktualizuje denne na svetovej ...

Nemocnica Jana Palfijna v Gente

10.10.2016
Nemocnica Jana Palfijna v Gente prešla zásadnou rekonštrukciou, čím získala nový zaujímavý vzhľad. Združenie architektov Boeckx-Arch & Teco-Bontinek spracovalo návrh, realizačný projekt a zároveň zabezpečovalo koordináciu stavebných prác.

Keď sa rekonštruuje len polovica dvojdomu

06.10.2016
Premeniť dom z počiatku dvadsiateho storočia na moderný priestor vyhovujúci životu rodiny so všetkým, čo k tomu dnes patrí, nie je vždy ľahkým orieškom. O to viac, ak ide o jednu časť dvojdomu. Architekti musia brať v takýchto prípadoch veľký ohľad na to, aby ...

Cetrisové dosky so vzhľadom dreva a bridlice

06.10.2016
Fasádne obklady v systéme odvetranej zavesenej fasády nemusia byť iba monotónne unifikované štvorce pripomínajúce po montáži niekdajšiu betónovú prefabrikáciu.

Liaty poter na podlahovom vykurovaní

04.10.2016
Na realizáciu liatych podláh sa využívajú dva rozličné typy materiálov, anhydridový alebo cementový liaty poter. Výber poteru závisí od druhu a spôsobu využitia stavby. Realizácia podlahy použitím liateho poteru sa skracuje približne na polovicu. Za jeden deň možno realizovať plochu 1 ...

Rekonštrukcia chalupy s možnosťou trvalého bývania

28.09.2016
V dnešnom uponáhľanom a pretechnizovanom svete nadobúdajú chalupy veľmi dôležitú pridanú hodnotu. Nie každý má to šťastie, že nejakú má alebo ju môže rekonštruovať. Chalupy, v ktorých sme prežívali radostné úseky detstva, prázdniny či dni voľna, majú neodmysliteľné čaro aj po desaťročiach, ...

Úsporný dom po rekonštrukcii spĺňa predstavy päťčlennej rodiny

27.09.2016
Dom v pražských Klánoviciach je príkladom toho, ako sa dá rekonštrukciou zosúladiť život mladej rodiny s priestorovo obmedzenými možnosťami pôvodného domu s malou záhradou. Pod projekt sa podpísal český architekt Ondřej Tuček.

Ďalšie z JAGA GROUP