asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Stavebníctvo

Ďalšie články zo sekcie Stavebníctvo

Omietka so vzhľadom betónu

24.10.2016
Na vytvorenie betónového vzhľadu fasády je možné použiť dekoratívnu omietku. Omietku možno nanášať na rôzne minerálne podklady (betón, stierky, minerálne omietky) alebo na kontaktný tepelnoizolačný systém ETICS.

Veľký prehľad štukových omietok

11.10.2016
Na povrchovú úpravu jadrových omietok možno použiť rozličné typy omietok. Na vytvorenie jemného hladkého podkladu pod finálne vrstvy sú vhodné štukové omietky.

Omietka Ceresit VISAGE s dizajnom dreva v interiéri žilinskej spoločnosti Drevovýroba B+B

11.10.2016
Hlavným programom firmy Drevovýroba B+B zo Žiliny-Porúbky je atypická stolárska činnosť. Sortiment tvoria drevené eurookná, dvere a interiérový či exteriérový nábytok. Základnou surovinou je samozrejme drevo, ale vzhľad  dreva dnes môže mať aj omietka.

My vieme, kde vy pri stavbe ušetríte

10.10.2016
Orientovať sa v zákonoch, energetických certifikátoch, najnovších stavebných materiáloch či cenách za realizačné práce nie je v súčasnosti vôbec jednoduché bez potrebných informácií v právnej, stavebnej a ekonomickej oblasti, ktoré naša firma aktualizuje denne na svetovej ...

Liaty poter na podlahovom vykurovaní

04.10.2016
Na realizáciu liatych podláh sa využívajú dva rozličné typy materiálov, anhydridový alebo cementový liaty poter. Výber poteru závisí od druhu a spôsobu využitia stavby. Realizácia podlahy použitím liateho poteru sa skracuje približne na polovicu. Za jeden deň možno realizovať plochu 1 ...

Rekonštrukcia chalupy s možnosťou trvalého bývania

28.09.2016
V dnešnom uponáhľanom a pretechnizovanom svete nadobúdajú chalupy veľmi dôležitú pridanú hodnotu. Nie každý má to šťastie, že nejakú má alebo ju môže rekonštruovať. Chalupy, v ktorých sme prežívali radostné úseky detstva, prázdniny či dni voľna, majú neodmysliteľné čaro aj po desaťročiach, ...

Úsporný dom po rekonštrukcii spĺňa predstavy päťčlennej rodiny

27.09.2016
Dom v pražských Klánoviciach je príkladom toho, ako sa dá rekonštrukciou zosúladiť život mladej rodiny s priestorovo obmedzenými možnosťami pôvodného domu s malou záhradou. Pod projekt sa podpísal český architekt Ondřej Tuček.

Vencové tvárnice

27.09.2016
Tepelný most pri venci na úrovni stropu možno odstrániť použitím vencových tvárnic. Tie zároveň slúžia pri betonáži venca ako stratené debnenie.

Priemyselné podlahy pre moderné systémy skladovania

26.09.2016
Moderné skladové a logistické priestory sú navrhované s ohľadom na maximálne využitie priestoru haly a zároveň optimalizáciu systému distribúcie a krátkodobého uskladnenia tovaru. K tomuto účelu sú využívané rôzne druhy regálových systémov v kombinácii so systémovou manipulačnou technikou.

Stavebné materiály 4/2016 zamerané na povrchové úpravy stavebných konštrukcií

22.09.2016
Koľko si od augusta živnostníci priplatia na odvodoch do sociálnej poisťovne je už jasné. Rovnako tak je za nami aj ročné zúčtovanie poistného na verejné zdravotné poistenie a zdravotné poisťovne už oznámili svojim poistencom výšku budúcoročných dovodov.

KM BETA - Materiály na hrubú stavbu domu od jedného výrobcu!

22.09.2016
Stavba domu je jednou z najdôležitejších vecí v živote. Ak hľadáte poctivého dodávateľa s tradíciou, sme tu pre vás. Všetko spočítame, dáme výhodnú cenu a materiál dovezieme priamo na stavbu.

Silikónový tmel ku škárovacím maltám zadarmo

21.09.2016
Mapei pripravil v hobbymarketoch Hornbach špeciálnu predajnú akciu. K vybraným odtieňom cementovej škárovacej malty Ultracolor Plus získate silikónový tmel zadarmo.

CORTIZO – CORTIZO SLOVAKIA

20.09.2016
CORTIZO je európskym lídrom v oblasti navrhovania a výroby hliníkových profilov pre architektúru a priemysel.

Škárovanie exteriérovej dlažby

19.09.2016
Na vydláždenie napríklad vjazdu do garáže alebo plôch s ľahkým prevádzkovým zaťažením je vhodné použiť vodopriepustnú škárovaciu maltu.

Perfektné spojenie rôznych materiálov pre ideálne okno

19.09.2016
Pevnosť dreva je neprekonateľná. Preto spoločnosť Internorm vyvinula z tohto osvedčeného a prírodného materiálu - dreva,  novú technológiu na výrobu okien. Cieľom je vytvoriť ešte stabilnejšie, ešte trvácnejšie a ešte individuálnejšie okná.

Poradcovia pre výber originálnych dekoratívnych stierok

13.09.2016
Dekoračné centrum AVIS COLOR v Bratislave ponúka individuálnu starostlivosť a odborné poradenstvo pre architektov, dizajnérov a náročných klientov.

Staviame schody v záhrade

12.09.2016
Na vybudovanie schodiska v záhrade, ktorá je umiestnená vo svahovitom teréne, možno použiť napríklad betónové platne v kombinácii s bočnými dielcami. Do svahu sa vykope schodisko podľa plánovaných rozmerov. Z drevených lát sa vytvorí debnenie podľa veľkosti schodu. Na dno sa ...

Rekonštrukcia podláh oživila Rudolfinum

08.09.2016
Na konci roka 2015 bola dokončená rekonštrukcia niekoľkých priestorov pražského Rudolfina. Jedna z architektonicky najvýznamnejších budov v Prahe vznikla v rokoch 1876 – 1884 podľa návrhov architektov Josefa Zítka a Josefa Schulza. Bola koncipovaná ako viacúčelový kultúrny dom, ktorý v sebe ...

Inovácie v oddebňovaní

08.09.2016
S Concremotom ponúka Doka novú inovatívnu službu pre mnohé stavby.

Mestský byt s prírodným charakterom

07.09.2016
Už počas vysokej školy uvažoval architekt Martin Strobl mladší nad tým, ako moderným spôsobom zapracovať drevo do rekonštrukcie podkrovného bytu v prostredí veľkomesta. Jeho študentské vízie sa napokon naplnili. Dnes si užíva bývanie v centre rakúskeho mesta Graz.

Ďalšie z JAGA GROUP