image 79161 25 v1
Galéria(11)

Malý apartmán s luxusným dizajnom

Partneri sekcie:

Väčšina luxusných príbytkov sa vyznačuje štedrými podlahovými plochami, ktoré umožňujú realizovať aj tie najodvážnejšie fantázie interiérových dizajnérov a vytvoriť tak jedinečné priestory, v ktorých je každému nad slnko jasné, že majiteľ rozhodne netrpí nedostatkom.

1
2
3
4
5
6
7
8

Veľkým prekvapením však bolo to, keď talentovaný dizajnér vytvoril luxusnú atmosféru v apartmáne, ktorý rozhodne neoplýva niekoľkými stovkami štvorcových metrov podlahovej plochy.

Projekt s názvom Mount East Flat je situovaný vo vyhľadávanom rezidenčnom objekte v čínskom Hong Kongu. Vzhľadom na hustotu zaľudnenia v krajine má niekoľko stometrové apartmány skutočne k dispozícii len „horných desaťtisíc“. Pre ľudí, ktorí síce netrú biedu, ale zároveň nepatria ani k top najbohatším, sú na realitnom trhu presne také apartmány, aký navrhol aj talentovaný dizajnér Pal Pang zo štúdia Another Design International. Popularita novej hviezdy rastie na čínskom dizajnérskom nebi rýchlosťou svetla, a to najmä pre jeho schopnosť vidieť estetiku v zdanlivo nekombinovateľných materiáloch, tvaroch a štruktúrach.

Apartmán napriek svojmu neveľkému objemu očaruje sofistikovaným luxusným dizajnom, ktorý v každom návštevníkovi zanechá veľkolepý dojem. V byte nájdeme iba jednu hlavnú spálňu spojenú s malým pracovným kútom, jednu maličkú hosťovskú izbu (ktorá momentálne slúži ako pracovňa), dve neveľké kúpeľne a napokon spoločenský priestor, v ktorom sa spája kuchyňa, jedáleň a obývačka. Byt disponuje aj malým balkónom, na ktorý sa dá vstúpiť z obývačky.

Napriek skromnosti podlahovej plochy by ste po vstupe do bytu prisahali, že ste na návšteve veľkolepej rezidencie. Návrh a realizácia apartmánu trvali rok. Za dizajn tohto bytu dostal mladý dizajnér v roku 2011 prestížnu taliansku cenu A‘ Design Award, ako vôbec prvý Číňan – nositeľ takéhoto ocenenia. Každý detail je v interiéri umiestnený s veľkou dávkou premyslenosti a citu. Základ tvoria rôzne odtiene dreva, inštalované okrem podlahy (ktorá je celá kladená netradične šikmo) aj na steny. Drevo je umne kombinované so sklom v podobe priečok, zrkadiel, predelov či povrchových vrstiev. Celok dopĺňajú dlaždice, na mieru vyrábaný nábytok, čalúnenie stien, kamenné obklady, chrómované doplnky či umelecké diela. Vo farebnej schéme prevládajú zemité odtiene hnedej, pieskovej, béžovej, krémovej v kombinácii s bielou a čiernou, doplnené striebornými akcentmi kovu a noblesnou fialovou farbou.

Osobitý rukopis mladého dizajnéra podčiarkuje dramatické osvetlenie, ktoré sa tiahne pozdĺž celého priestoru, navyše obohatené o dizajnové svietidlá – v spálni, v jedálni, v obývačke i v pracovni. Byt je príkladom toho, že aj neveľký priestor v bytovej zástavbe môže pri správnom interiérovom dizajne pôsobiť luxusne a sofistikovane.

Text: Anna Martausová
Foto: Virgin Simon Bertrand
Zdroj: homedsgn.com