asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Inteligentné osvetlenie delight na zvýšenie životného štandardu, komfortu, úsporu energie...

06.06.2011
V súčasnom, neustále sa meniacom období nám nové systémy a technológie umožňujú premeniť vízie na skutočnosť. Tento vývoj ovplyvnil aj technológie v oblasti inteligentných elektrických inštalácií osvetlenia. Čoraz častejšie sa architekti, projektanti a stavitelia stretávajú s požiadavkami na aplikovanie inteligentného riadenia osvetlenia značky delight do svojich projektov, ktorý je finančne nenáročný a zároveň zvyšuje úžitkovú hodnotu projektu. Cieľom riadenia osvetlenia je zvýšenie životného štandardu a komfortu bývania, ale aj prístup k zlepšeniu životného prostredia, úsporou energie s využitím v nízkoenergetických a pasívnych domoch. Ak je efektívnym spôsobom využité riadenie osvetlenia, možno dosiahnuť vysokú energetickú úsporu. Delight možno použiť v rodinných domoch, bytoch, administratívnych, predajných a komerčných priestoroch, ale aj v rozsiahlejších projektoch a komplexov budov.
Spoločnosť DNA Slovakia spolupracovala na projekte výstavby bytového domu, ktorý pozostával zo 14 bytových jednotiek, kde sa v štandardnej výbave bytu použil základný variant systému inteligentného osvetlenia delight. DNA Slovakia zabezpečila komplexné riešenie od návrhu a výpočtu osvetlenia cez projektovú dokumentáciu až po dodávku a programovanie systému. Stručný opis: v obývacej izbe bytového domu je možné osvetlenie nastaviť podľa aktuálnej potreby či nálady užívateľa. Predvolenými funkciami, ktoré boli naprogramované si majiteľ môže navoliť optimálnu svetelnú scénu ako návšteva, pozeranie domáceho kina, čítanie knihy, alebo zvýrazniť obrazy na stene a rôzne iné predmety. V ie meniť atmosféru toho istého priestoru vďaka schopnosti meniť farebné podanie.

Systém delight je natoľko inteligentný, že sa prispôsobí prirodzenému dennému svetlu a bude zvyšovať či znižovať intenzitu svetla podľa predvolených požiadaviek.

Vzájomne komunikuje medzi jednotlivými systémami (osvetlenie, žalúzie, závesy, audiovizuálna technika, premietacie plátno, bezpečnostný systém...) jednoduchým, flexibilným a praktickým ovládaním prostredníctvom diaľkového ovládača, ovládacieho panela alebo dotykového displeja. To všetko vo viacerých miestnostiach možno súčasne ovládať z jediného diaľkového ovládača z pohodlia pohovky. Systém sa riadi podľa nastaveného programu, ktorý možno zmeniť alebo doplniť cez PC, a to aj vzdialene (bez výjazdu technika).

 Inteligentné osvetlenie delight  Inteligentné osvetlenie delight
 Inteligentné osvetlenie delight  Inteligentné osvetlenie delight
 Inteligentné osvetlenie delight  

Ak chcete vedieť viac, navštívte našu stránku www.delight.sk.

DNA Slovakia, s. r. o.

Komárňanská cesta 13
940 43 Nové Zámky
tel.: 035/6400 616, 6426 824 – 825
fax: 035/6401 907
e-mail: dnask@dnacap.sk
www.dnacap.sk


-->-->

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP