asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Aktuálne

Ďalšie články zo sekcie Aktuálne

POZVÁNKA: EVENT PRE SUBDODÁVATEĽOV, OBCHVAT BRATISLAVY

30.11.2016
Spoločnosť D4R7 Construction s.r.o. si Vás dovoľuje pozvať na kooperačné podujatie pre potenciálných partnerov a celkovú sieť dodávateľov pre výstavbu Obchvatu Bratislavy D4R7. 

Osem najlepších vecí, ktoré môžete robiť na Silvestra

29.11.2016
Vietnamci alebo Juhokórejčania trávia Silvestra s rodinami, Česi vyrážajú najradšej do hôr. A čo zaujímavé môžete robiť v posledný deň kalendárneho roka vy? 

reSITE 2017 bude riešiť Ne/viditeľné mesto

18.11.2016
Organizačný tím pražskej konferencie reSITE, ktorá si od svojho vzniku v roku 2011 získala medzinárodné renomé, usilovne pracuje na téme pre rok 2017. Konferencia sa bude zaoberať všetkým, čo robí mesto funkčným, čo poháňa ekonomiku a spotrebováva podstatnú časť mestských rozpočtov, hoci to nie ...

Sochár Stanislav Mikovčák vystavuje v Moskve

16.11.2016
Stanislav Mikovčák, architekt a sochár z Kysúc, spolu s ak. maliarom Andrejom Smolákom, sa stali prvými umelcami, ktorí počas predsedníctva svojej krajiny v Rade EÚ vystavujú na pôde EÚ v Moskve. Vernisáž sôch a obrazov sa konala 9. novembra v rezidencii veľvyslanca EÚ v Moskve Vygaudasa ...

Tlak na termíny? Spoľahnite sa na hydroizolácie Mapei

16.11.2016
Kompletný hydroizolačný systém Mapei pomáha zvýšiť životnosť stavebných konštrukcií aj pri tlaku na termín zhotovenia.

SketchUp PRO 2017 - Čo je nové v novej verzii

16.11.2016
Začiatkom novembra dala firma Trimble do predaja novú verziu programu SketchUp s názvom SketchUp 2017. Firma 3E Praha Engineering a.s., ako výhradný distribútor programu SketchUp pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Ukrajinu, dodáva program SketchUp v českej a maďarskej ...

Aquatherm Nitra 2017: Čas na zmenu

14.11.2016
Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa bude už tradične konať začiatkom nového roka, a to 7. - 10. februára 2017 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex. Ale čo už nebude tradičné, je jeho nový koncept.

Nová generácia nabíjacích batérií GP ponúka lepšie vlastnosti i dizajn

14.11.2016
Spoločnosť GP Batteries uvádza na náš trh novú generáciu nabíjacích batérií ReCyko+ a ReCyko+ Pro. Tieto nové rady ponúkajú vylepšené vlastnosti ako je napríklad technológia EnergyLock zaručujúca nízke samovybíjanie i nový dizajn odkazujúci na jednoduchosť a eleganciu.

Študenti z celého sveta budú navrhovať bytové domy v Madride

11.11.2016
Spoločnosť ISOVER vyhlasuje 13. ročník medzinárodnej súťaže Multi-Comfort House Student Contest (MCHSC), v ktorej študenti architektúry každoročne navrhujú inovatívne a energeticky efektívne riešenia reálnych zadaní na celom svete. Tento rok  budú tímy z celého sveta navrhovať novú tvár ...

Bratislava: Má naše mesto málo zelene?

09.11.2016
Čerstvé Ovocie, Fakulta architektúry STU a Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva v Bratislave pozývajú v piatok 9. decembra 2016 na prezentáciu urbanisticko - krajinného ateliéru Bureau B+B na tému Urban Landscape / Parks In The City a diskusiu s lokálnymi hosťami, kde sa budeme pýtať "Má naše ...

Na výrobu študentskej elektrickej formuly použili polystyrén

08.11.2016
Jedinečný projekt elektrickej formuly študentov zo STUBA Green Team pokračoval aj v sezóne 2016. Pri výrobe najnovšieho monopostu použili extrudovaný (tvrdený) polystyrén.

Retro v kúpeľni

07.11.2016
Retro je radiátor, ktorý nájde využitie v každom interiéri. Je vhodný nielen do vašej kúpeľne, ale i do obývačky, haly atď.

Výstava AUDIO, VIDEO, DOMÁCE KINO 2016 už tento víkend

07.11.2016
Bis Audio, hlavný partner výstavy, bude mať prezentáciu v 3 miestnostiach a prinesie okrem iného horúce novinky.

Stavebná bezpečnosť a hygiena sú pri plánovaní kúpeľní rozhodujúce

04.11.2016
Na čo kladú architekti dôraz pri navrhovaní sprchovacieho miesta? Akú rolu hrá dizajn a aké vlastnosti nesmú chýbať ideálnej sprche?

Téma Študentskej architektonickej súťaže Xella sa v 22. ročníku venuje Brnu

31.10.2016
Spoločnosť Xella vyhlásila nový ročník architektonickej ideovej súťaže pre študentov fakúlt architektúry a stavebných fakúlt vysokých škôl. Úlohou súťažiacich je navrhnúť urbanisticky a architektonicky zaujímavé centrum zbierok súčasného výtvarného umenia, ktoré bude slúžiť aj na organizovanie ...

Rekuperačné jednotky s konštantnou reguláciou prietoku vzduchu

28.10.2016
Lindab Ventilácie ponúka širokú škálu produktov od jednotlivých distribučných elementov, indukčných jednotiek až po komplexné riešenia vzduchotechnických systémov vďaka čomu si už dlhodobo udržiava prvenstvo na európskom trhu.

Mladí stavbári si vyskúšali inštaláciu strešného okna

28.10.2016
Ako čo najefektívnejšie prepojiť teóriu s praxou na školách je často diskutovanou otázkou. Stredná odborná škola stavebná v Žiline preto už ôsmykrát zorganizovala súťaž Mladý stavbár. V polovici októbra si študenti zo Slovenskej a Českej republiky zmerali sily v troch kategóriách.

HELUZ prichádza s revolučnou novinkou riešenia akustických stien

27.10.2016
Novo je možné zhotoviť deliace steny nielen medzi dvoma bytmi suchou technológiou murovania pri dosiahnutí lepšieho výkonu zvukovej izolácie oproti súčasne ponúkaným AKU blokom a to pri úspornej šírke iba 21 cm.

Odborná exkurzia v Caparole

26.10.2016
V dňoch 22. a 23. septembra 2016 sa na základe dohody medzi spoločnosťou Caparol Slovakia s.r.o  a SZBD (Slovenský zväz bytových družstiev), uskutočnila odborná exkurzia spojená s návštevou výrobného závodu Synthesa Chemie GmbH v rakúskom Pergu. Synthesa Chemie GmbH je sesterskou ...

STRABAG nasadil svoje nové LEAN- zariadenie na Slovensku

25.10.2016
Na stavbe nového obchvatu Bardejova, ktorý realizoval STRABAG s.r.o. v združení so spoločnosťou Eurovia, bol nasadený nový pomocník pre pokládku asfaltových zmesí – terminál pre finišer.

Ďalšie z JAGA GROUP